Po słowach senatora PO o ekshumacjach zapadła cisza. „Nie ma pan wątpliwości, że powiedział pan to, co pan chciał powiedzieć?” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mieczysław Augustyn jest senatorem z ramienia Platformy Obywatelskiej, zasiada w nim od 2005 roku. Jego wypowiedź komentująca ekshumacje po katastrofie smoleńskiej spowodowała, że w studiu TVP Info zapadła cisza. 

Senator Mieczysław Augustyn był gościem programu „Minęła 20” na antenie TVP Info. Dyskusja dotyczyła ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. W wielu trumnach odnaleziono szczątki nie tylko pochowanej tam ofiary, ale również innych osób.

Ta sprawa wywołała szok i oburzenie w całej Polsce. Wydaje się jednak, że senator Mieczysław Augustyn nie widzi w tym nic szczególnie złego, a na pewno nie nazwałby tego zbezczeszczeniem. – Obok zwłok kochanych ludzi jest jakiś szczątek kogoś kochanego przez kogo innego, który zginął w tej samej katastrofie – czy to kogokolwiek obraża i zbezczeszcza? Szkoda, że tak się stało, ale tej sytuacji nazywać zbezczeszczeniem bym się nie odważył – powiedział.

Po tych słowach w studiu TVP Info zapadła cisza. Prowadzący program Michał Rachoń zapytał senatora, czy na pewno powiedział to, co chciał. – Nie ma pan żadnych wątpliwości, że powiedział pan to, co pan chciał powiedzieć – zapytał.

Senator w niczym nie zmienił swojego zdania. – Tak, uważam, że to przykre, ale nie bezczeszczące jeżeli obok ciała kogoś jest, niestety, szczątek kogoś, kto poległ w tej samej katastrofie – powiedział.

Fragment programu można zobaczyć poniżej.

https://twitter.com/ZielonaGaska/status/870345466441068544

 

Źr.: TVP Info, Twitter/Zielona Gąska
Fot.: Twitter/Zielona Gąska
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY