Pracownik baru z kebabem w Ełku opuścił areszt. Nie odpowie za zabójstwo 21-letniego Dawida R.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kebab w Ełku.

/ fot. MW Ełk/Facebook

Prokuratura w Suwałkach zdecydowała zwolnić z aresztu podejrzanego o zabójstwo Algierczyka, który śmiertelnie zranił 21-letniego Dawida R. w Ełku. Zdecydowała także zmienić kwalifikacje czynu sprawcy z zabójstwa, na udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

O zmianie zarzutów poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz. Dodał, że w związku ze zmianą zarzutów na łagodniejsze, wobec podejrzanego uchylony został areszt, z zamianą na 30 tys. poręczenia, jak również 10 tys. zabezpieczenia majątkowego, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

O zmianie zarzutów poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Wobec Algierczyka uchylony został areszt tymczasowy z zamianą na 30 tys. złotych poręczenia, 10 tys. zabezpieczenia majątkowego. Otrzymał on także dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Do sytuacji doszło w sylwestrową noc, kiedy to 21-letni Dawid R. wdał się w sprzeczkę z pracownikami lokalu, po czym ukradł dwa napoje. Dwóch pracowników kebaba zaczęło go gonić, jeden zaś ranił nożem. W wyniku tych ran Dawid R. zmarł. W następstwie śmierci Dawida w mieście wybuchły zamieszki, którego celem stał się kebab, w którym pracowali zabójcy Dawida R. Zatrzymano wówczas 30 osób.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY