Pomocna dłoń dla Serbów: Ogólnopolska zbiórka Serbów w Kosowie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Europejski Front Solidarności z Kosowem (ESFK) to międzynarodowa, ogólnoeuropejska organizacja humanitarna, która już od wielu lat zajmuje się organizacją i prowadzeniem akcji charytatywnych skierowanych do Serbów wciąż mieszkających na terenie Kosowa. Działacze tej organizacji dają codzienny przykład niezwykłego poświęcenia w walce o prawa ludzi, traktowanych w historycznej kolebce państwa z którego pochodzą, gorzej niż obywateli drugiej kategorii. Ta walka rozgrywa się o prawa ludzi, w dużej mierze zapomnianych przez świat, a ich upokorzenie odbywa się cały czas przy niemej zgodzie i wsparciu krajów Zachodu, które na co dzień tak szumnie lubią posługiwać się ideologią “Praw Człowieka” w prowadzeniu swojej polityki zagranicznej.

Ustanowienie “niepodległego Kosowa” pokazało nam, że żaden europejski Naród nie może się czuć bezpiecznie jeśli będzie chciał się przeciwstawić się on amerykańskim interesom. Sprawa Kosowa dała tym samym bodziec do wzmocnienia współpracy pomiędzy Europejskimi Nacjonalistami z różnych krajów. Dając za dość, najlepszym polskim tradycjom solidarności z Narodem Serbskim, polski oddział Europejskiego Frontu Solidarności z Kosowem, wspólnie ze stowarzyszeniem Trzecia Droga, ogłasza rozpoczęcie ogólnopolskiej zbiórki dla Serbów w Kosowie, pod hasłem: “Pomocna dłoń dla Serbów”

W ramach tej akcji, będziemy zbierać: artykuły szkolne, pomoce naukowe, sprzęt sportowy i środki materialne, które zostaną przekazane bezpośrednio na wsparcie konkretnych, serbskich rodzin żyjących w Kosowie, szkół i organizacji pomocowych, będących pod opieką wolontariuszy z Europejskiego Frontu Solidarności z Kosowem. Zapraszamy do udziału wszystkie ekipy narodowe i kibicowskie, bez względu na środowiskowe podziały czy konflikty. Razem dla Serbskiego Kosowa! Razem w imię Europy Wolnych Narodów! Akcja trwa do połowy września 2017. Kosowo jest Serbskie!

Więcej informacji: [email protected]

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1541880769219086/?fref=ts

Patronat nad akcją objęły następujące portale: Kierunki.net, Narodowcy.net, 3droga.pl.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY