„To wielki sukces”! Polscy żołnierze sił specjalnych uwolnili 11 zakładników, którzy byli torturowani w Afganistanie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ogromnym sukcesem zakończyła się akcja, w której brali udział żołnierze z polskich sił specjalnych. W Afganistanie udało się uwolnić jedenastu zakładników z rąk talibów. 

Informację podawaną przez media potwierdził Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz na specjalnej konferencji prasowej. – W ostatnich dniach w Afganistanie w prowincji Helmand, jednostki specjalne afgańskich sił, tzw. trzy czwórki, przy współudziale, wsparciu, i po długim szkoleniu przez polskie wojska specjalne, uwolniły 11 więźniów przetrzymywanych przez talibów – powiedział.

Oddział, który brał udział w uwolnieniu zakładników to SOAT-50, który stanowi pododdział najstarszej jednostki polskich komandosów z Lublińca, czyli Jednostki Wojskowej 4101.

Jak poinformował szef MON, wśród zakładników znajdowało się czterech policjantów, dwóch żołnierzy oraz pięciu cywilów. Przez cztery miesiące byli oni więzieni i torturowani przez talibów.

Antoni Macierewicz podkreślił także, że cała operacja została przeprowadzona przy współpracy z polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego oraz przy wsparciu wojsk amerykańskich. – To zostało dokonane na skutek i dzięki naprowadzeniu uzyskanemu we współpracy z polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego i oczywiście przy zaangażowaniu sił amerykańskich wsparcia lotniczego i śmigłowcowego wojsk amerykańskich – powiedział. – To wielki sukces – dodał Minister Obrony Narodowej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/869482042446184449

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY