Marsz dla Życia i Rodziny. Radosne święto, które daje nadzieję!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
marsz dla życia i rodziny - zdjęcie z marszu

/ fot. Tomasz Miller

W niedzielę 21 maja ulicami m.in. Szczecina i Krakowa przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. W wydarzeniach wzięły udział tysiące ludzi – rodziny z małymi dziećmi, młodzież, studenci oraz babcie i dziadkowie. Te radosne pochody to dobra zabawa, manifestacja poparcia dla polityki prorodzinnej i prawa do życia od poczęcia, ale także okazja do wspierania niezwykle ciekawych inicjatyw społecznych. Już wkrótce w kolejnych miastach.

W Szczecinie, podczas Marszu dla Życia i Rodziny, wolontariusze Fundacji Małych Stópek zbierali fundusze na rzecz Domu Samotnej Matki w Poczerninie. Fundacja Małych Stópek cały rok pomaga duchowo, psychologicznie i materialnie kobietom, które wahają się czy urodzić dziecko. Hasło szczecińskiego Marszu brzmiało “Kocham Cię Życie!” a uczestnicy nieśli przepisany na materiale tekst hymny o miłości św. Pawła.

W Krakowie na Marszu obecni byli m.in. wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do Życia, członkowie Akademii Obrońców Życia, harcerze oraz przedstawiciele partii Prawica Rzeczypospolitej. Hasło krakowskiego Marszu to: “Czas na rodzinę!”.  Podczas Marszu skandowano wesołe hasła: “Niskie podatki dla ojca i matki”, “Znajdź dziewczynę –załóż rodzinę!”, “Czekamy, czekamy na nowe mamy!”, “Każdą godzinę inwestuj w rodzinę”, “Wybieram rodzinę a nie nadgodzinę”, “Stop aborcji”, “Dzieci są skarbem a nie garbem”, “Każdy to przyzna za życiem Ojczyzna!” itp. Upominano się także o wolność sumienia dla lekarzy i pielęgniarek  oraz przypominano, że polityk ma służyć, a rodzice najlepiej wiedzą co jest dobre dla ich dzieci. Pochód przeszedł z Placu Matejki przez ul. Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką i Franciszkańską do Parku im. H. Jordana, gdzie odbywały się koncerty (wystąpiła orkiestra szkocka Pipes & Drums oraz zespół Dzieci z Brodą).  Tam też można było zjeść ciasto pieczone przez harcerzy i otrzymać za darmo egzemplarze czasopisma “Polonia Christiana”. W imprezie uczestniczyły także osoby, których choroba jest obecnie w Polsce wskazaniem do legalnej aborcji np. chłopiec z zespołem Downa czy Krystyna Szczecińska i Katarzyna Waliczek – działaczki pro-life, które urodziły się z zespołem Turnera.

21 maja Marsze dla Życia i Rodziny przeszły również ulicami m.in. Bolesławca, Cieszyna, Częstochowy, czy Tomaszowa Mazowieckiego. W Polsce Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się po raz kolejny pod patronatem medialnym m.in. naszego portalu. W ostatni weekend podobne marsze przeszły również przez Rzym, a także chorwacki Zagrzeb i Split, gromadząc wiele tysięcy osób.

Marsz dla Życia i Rodziny to radosne święto, które daje nadzieję. Przede wszystkim są to spotkania przyjazne dla dzieci. Pochody mienią się barwami chorągiewek, wiatraczków, baloników a niekiedy blaskiem puszczanych baniek mydlanych. Jest to też miejsce spotkań wielu osób ze środowisk katolickich, prorodzinnych i patriotycznych. Wśród niebiańskiej wrzawy wolnych duchów, tworzy się wspólnota, powstają nowe przyjaźnie i rozwijają się piękne inicjatywy. Nic dziwnego że z roku na rok, marsze rozkwitają w coraz to nowych miejscowościach i cieszą się niegasnącą popularnością. Do zobaczenia w przyszłym roku! A może jeszcze w tym roku, np. w Warszawie 11 czerwca A.D. 2017?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY