Protest przeciwko „Klątwie” pod warszawskim Teatrem Powszechnym [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Teatr Powszechny w Warszawie

Na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego wystawiany jest spektakl „Radio Mariia” obrażający uczucia religijne chrześcijan. / fot. Paweł Szkutnik

Od godziny 18 przed Teatrem Powszechnym na warszawskiej Pradze trwa demonstracja sprzeciwu wobec wystawiania tam bluźnierczego spektaklu “Klątwa”. Zebrało się kilkusetosobowy tłum: działaczy Krucjaty Różańcowej, Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i Obozu Narodowo-Radykalnego. Są obecni m.in. poseł Robert Winnicki – prezes RN, Krzysztof Bosak – wiceprezes tej partii, Robert Bąkiewicz z ONR – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Tomasz Kalinowski – rzecznik ONR.

Spektakl będący interpretacją “Klątwy” Wyspiańskiego, reżyseruje Chorwat Oliver Frljić – znany między innymi z przedstawienia, na którym aktorzy na żywo mordowali na scenie kurczaki. Tym razem Frljić postanowił uderzyć w “polską religijność” oraz Kościół.
a scenie podczas spektaklu pojawiła się figura papieża Polaka – Jana Pawła II z doczepionym dildo. Jedna z aktorek uprawia z figurą seks oralny. Następnie “papież” zawisa na szubienicy, z tabliczką “Obrońca pedofilów”. Aktorzy na scenie po kolei opowiadają o tym, jak byli molestowani przez księży. Jedna z aktorek Karolina Adamczyk-Oleszczuk pyta zgromadzone na sali kobiety, która z nich dokonała aborcji. Światła się zapalają, a z sali podnosi się kilka rąk. Publiczność bije brawo. Bo rzeczywiście, nie ma nic bardziej godnego owacji, niż zamordowanie własnego dziecka i publiczne się do tego przyznanie.

https://www.facebook.com/MediaNarodoweMN/videos/420783184965688/

https://www.facebook.com/MediaNarodoweMN/videos/420796138297726/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY