Premiera “Szturm. Antologia nowoczesnego nacjonalizmu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do sklepów wchodzi książka znanego i cenionego w kręgach nacjonalistów narodowo-radykalnego miesięcznika Szturm. Antologia jest zbiorem tekstów, które ukazały się w piśmie przez ostatnie dwa lata.

 

Jak czytamy na stronie wydawnictwa Capital, książka “Szturm. Antologia nowoczesnego nacjonalizmu” jest emanacją aktualnych prądów intelektualnych i ideowych w polskim środowisku narodowym. Powstała ona między innymi aby utrwalić myśli nowoczesnego nacjonalizmu i udowodnić, że obóz narodowy nie skończył się w drugiej RP.

Sami Szturmowcy piszą o sobie tak: „Szturm” to narodowo-radykalne czasopismo, tworzone przez ludzi wywodzących się z różnych środowisk nacjonalistycznych. Łączy nas przekonanie, że kreowanie nowoczesnego nacjonalizmu poprzez samo tylko sentymentalne odwoływanie się do historii obozu narodowego nie spełnia wymagań jakie stawiają przed nami dzisiejsze czasy. Dzielimy wspólne idee – sprzeciw wobec różnej maści imperializmów oraz materialistycznej tyranii zarówno kapitalizmu, jak i kolektywizmu. Na łamach „Szturmu” proponujemy radykalną społecznie wizję Polski i Europy. Jesteśmy idealistami. Pragniemy tworzyć idee i poprzez czyn wcielać je w życie. Z radością patrzymy więc na wszelkie przejawy idealizmu, które łamią ponowoczesną konwencję bezcelowości wszelkiego namysłu i działania.

P.Król

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY