Hanna Gronkiewicz-Waltz Przegrała z Narodowcami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hanna Gronkiewicz-Waltz.

/ Fot.: Wikimedia/Drabik

Zaledwie wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizowania w Warszawie protestu przeciwko bluźnierczemu spektaklowi „Klątwa”, a już dzisiaj zapadła decyzja sądu w tej sprawie. Stołeczny Sąd Okręgowy uchylił decyzję prezydent Warszawy. Manifestacja narodowców odbędzie się więc zgodnie z pierwotnym planem.

Protest przeciwko bluźnierczemu spektaklowi „Klątwa” jest zapowiadany na najbliższą sobotę. Organizatorami są środowiska narodowe zgromadzone wokół Marszu Niepodległości i ONR. Jak poinformowało wczoraj radio RMF FM, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zgodziła się na organizację zgromadzenia. Narodowcy zapowiadali odwołanie do sądu.

Jak zapowiedzieli tak zrobili, a już dzisiaj zapadła decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd nie przychylił się do argumentów przedstawionych w decyzji prezydent Warszawy i w całości ją uchylił. Wszystko wskazuje więc na to, że zgromadzenie odbędzie się zgodnie z pierwotnym planem, choć przedstawiciele stołecznego ratusza nie wykluczają odwołania od decyzji sądu. O sprawie informowali na Twitterze organizatorzy manifestacji z ONR.

Wydany przez władze miejskie zakaz zgromadzenia był argumentowany wcześniejszymi protestami ONR pod Teatrem Powszechnym podczas, których dochodziło do próby blokady budynku. Musiała wtedy interweniować policja. Jak twierdzą przedstawiciele ratusza, jeden z działaczy ONR, który ich zdaniem uczestniczył w tamtych wydarzeniach, teraz miał brać udział w spotkaniu, na którym miały zostać uzgodnione kwestie dotyczące bezpieczeństwa i pokojowego przebiegu manifestacji. Ostatecznie do żadnych uzgodnień nie doszło.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY