Gronkiewicz-Waltz chce delegalizacji ONR. Narodowcy odpowiadają. Inni internauci też nie oszczędzają HGW

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sobotni marsz Obozu Narodowo-Radykalnego w Warszawie odbił się szerokim echem. Dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz napisała na Twitterze apel o delegalizację organizacji. Doczekała się szybkiej riposty ONR-owców. Prezydent Warszawy nie oszczędzali w komentarzach również inni internauci.

Marsz ONR przeszedł w sobotę ulicami Warszawy z okazji 83. rocznicy powstania tej organizacji. Wcześniej narodowcy uczestniczyli w Mszy Św. oraz w kongresie, na którym podpisali nową Deklarację Ideową. Na trasie przemarszu zgromadziła się grupa kontrdemonstrantów z radykalnej organizacji Obywatele RP oraz ze środowisk ekstremistów lewicowych. Choć musiała interweniować policja, marsz odbył się bez przeszkód.

W mediach i w internecie rozgorzała dyskusja. Z jednej strony, przedstawiciele lewicy i ugrupowań opozycyjnych krytykowali narodowców oraz… PiS. Z drugiej, zwolennicy prawicy wyrażali pochwały dla ONR-owców za dyscyplinę i nie ulegnięcie prowokacjom.

Do dyskusji postanowiła się włączyć również prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na Twitterze zaapelowała do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby ten złożył wniosek o delegalizację ONR, przez co ta organizacja nie miałaby prawa do publicznego demonstrowania. Oczekuję od ministra Ziobry złożenia do sądu wniosku o delegalizację ONR jako ruchu neofaszystowskiego. Wtedy bez prawa do manifestacji. – napisała.

 

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź narodowców. Również na Twitterze udostępnili wpis Gronkiewicz-Waltz… z własnym apelem do ministra Ziobry. Oczekujemy od Zbigniewa Ziobro zdecydowanych działań zmierzających do rozliczenia aferzystów i złodziei z ugrupowań opozycyjnych. – napisali ONR-owcy.

 


Pod wpisem Gronkiewicz-Waltz wybuchła prawdziwa burza. Wśród komentarzy nie zabrakło bardzo ostrej krytyki Platformy Obywatelskiej i samej prezydent Warszawy. Internauci wypominali afery z okresu rządów PO-PSL. Gronkiewicz-Waltz obrywało się głównie za warszawską aferę reprywatyzacyjną. Prędzej powinna zostać zdelegalizowana PO jako organizacja przestępcza. Np. za masową kradzież kamienic w Warszawie, pod parasolem PO i prezydent Warszawy. – skomentował popularny pisarz Jacek Piekara. Inni użytkownicy Twittera komentowali wpis Gronkiewicz-Waltz jeszcze ostrzej.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY