Scheuring-Wielgus ukarana! Straci miejsca w ważnych komisjach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus raczej nie zapisze dzisiejszego dnia do udanych. Po tym jak Komisja Etyki Poselskiej podjęła uchwałę o ukaraniu posłanki Nowoczesnej, a teraz Prezydium Sejmu jej nie uchyliło, polityk traci możliwość zasiadania m.in. w KEP.

O sprawie informowały w mediach społecznościowych posłanki Krystyna Pawłowicz oraz Anna Siarkowska. Według pewnych źródeł Prezydium Sejmu NIE UCHYLIŁO uchwały KEP o ukaraniu pani Scheuring-Wielgus. A to oznacza, AUTOMATYCZNĄ UTRATĘ członkostwa w Komisji Etyki Poselskiej przez panią Scheuring-Wielgus, która równocześnie TRACI też członkostwo w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich – napisała na Facebooku Pawłowicz.

Scheuring-Wielgus została ukarana za słowa na temat posłanki Anny Siarkowskiej i ś.p. posła Rafała Wójcikowskiego. 16 grudnia oboje wzięli udział w głosowaniach w sali kolumnowej w Sejmie po tym jak opozycja przeprowadziła blokadę sali plenarnej. Polityk Nowoczesnej stwierdziła wówczas, że postawa Siarkowskiej i Wójcikowskiego, to „efekt przekupstwa”. Urażeni politycy złożyli skargę do Komisji Etyki Poselskiej, a ta przychyliła się do ich wniosku i podjęła stosowną uchwałę.

Krystyna Pawłowicz w obszernym wpisie na Facebooku przyznała, że Scheuring-Wielgus w stosownym czasie złożyła odwołanie od uchwały KEP do Prezydium Sejmu, ale uchwała nie została uchylona. To oznacza, że pozostaje ona w mocy. Posłanka PiS zauważyła dodatkowo, że wobec Scheuring-Wielgus toczyło się jeszcze jedno postępowanie w sprawie zakłócenia przez nią i zaproszonych przez nią bojówkarzy anarchistycznych wykładu na temat Żołnierzy Wyklętych w Toruniu. Jednak za tamtą sprawę jej nie ukarano.

Jednak,wobec choćby JEDNORAZOWEGO ukarania posła-członka Sejmowej Komisji Etyki,za „nierzetelność” i „brak dbałości o dobre imię Sejmu”,taki poseł TRACI REGULAMINOWO /art.143 ust.3 Regul.Sejmu/ i MORALNIE PRAWO zasiadania w tej komisji,która ocenia przecież etykę innych posłów. – zauważa Pawłowicz.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY