REKLAMA

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych apeluje ws. Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych apeluje ws. Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w liście do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraził zaniepokojenie rekomendacją Dariusza Stoli na stanowisko Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

REKLAMA

Dariusz Stola dał się poznać jako osoba wybitnie negatywnie nastawiona do tradycji Polskiego Państwa Podziemnego, szczególnie wobec Narodowych Sił Zbrojnych. Pozwalał siebie na publiczne obrażanie polskich żołnierzy, nazywając ich „faszystami”. W tym zakresie w swych publicznych wypowiedziach niczym nie różni się od propagandy stalinowskiej. Całkowicie ignoruje fakt, że w NSZ służyli także Żydzi i Polacy pochodzenia żydowskiego oraz zajmowali w tej właśnie strukturze najwyższe stanowiska w całym Polskim Państwie Podziemnym.

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w liście do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraził zaniepokojenie…

Opublikowany przez NARODOWE SIŁY ZBROJNE Piątek, 19 lipca 2019

„Uważamy, że na stanowisku Dyrektora Muzeum „Polin” nie powinno być osoby, która próbuje wzniecać konflikty polsko-żydowskie. Apelujemy o nie powoływanie rekomendowanego kandydata w osobie Dariusza Stoli na stanowisko Dyrektora Muzeum „Polin”, ze względu na dobro współpracy narodów polskiego i żydowskiego i ze względu na dobro rzetelnego przedstawiania wspólnej polsko-żydowskiej historii” – podkreśla Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

zżnsz
REKLAMA

Komentarze