REKLAMA

Znany kardynał mówi wprost: „Nasze czasy mogą mieć charakter apokaliptyczny”

Znany kardynał mówi wprost: „Nasze czasy mogą mieć charakter apokaliptyczny”

Nasze czasy mogą mieć charakter apokaliptyczny – powiedział amerykański kardynał, wysoki urzędnik kurii rzymskiej, arcybiskup Saint Louis, Raymond Burke.

REKLAMA

Burke twierdzi, że „mamy obecnie do czynienia z zamieszaniem i błędami w odniesieniu do najbardziej fundamentalnych nauk Kościoła, na przykład w odniesieniu do małżeństwa i rodzin”. Duchowny dodaje, iż pojawiające się pomysły, by osoby żyjące w związkach niesakramentalnych mogły przystępować do Eucharystii, to potężny cios zarówno w instytucję małżeństwa, jak i w samą świętą Eucharystię.

Kardynał przypomniał słowa św. Pawła, który wskazywał, że każdy, kto przystępuje do Eucharystii musi najpierw rozważyć czy nie czyni tego w sposób niegodny. Dzisiaj mamy do czynienia z zamieszaniem w odniesieniu do tego, czy istnieją czyny, które są wewnętrznie złe i to jest oczywiście fundamentem prawa moralnego. Kiedy ten fundament zaczyna być kwestionowany w Kościele, wtedy zagrożony jest cały porządek życia ludzkiego i porządek samego Kościoła – powiedział.

Duchowy uważa, że Kościół Katolicki ma ogromne problemy z wypełnianiem podstawowej nauki Jezusa Chrystusa. Jego zdaniem może to oznaczać, że dotarliśmy do czasów ostatecznych.

wmeritum.pl

REKLAMA

Komentarze