REKLAMA

Znamy szczegóły porozumienia ws. Marszu Niepodległości „Charakter MN niezmienny”

Znamy szczegóły porozumienia ws. Marszu Niepodległości „Charakter MN niezmienny”

Wczoraj około godz. 23:15 obie strony negocjacyjne ogłosiły porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości 11 listopada. Znane są już szczegóły negocjacji i porozumienia.

Jak poinformował wczoraj za pośrednictwem Twittera Robert Bąkiewicz (prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości) i minister Michał Dworczyk (wiceminister MON i Szef Kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego) doszło do porozumienia na linii narodowcy – rząd.

 

 

Niezmienny charakter Marszu Niepodległości

Jak informują sami organizatorzy Marsz Niepodległości i marsz prezydencki to dwie różne formuły prawne, które wyjątkowo w tym roku przejdą w jednym czasie zachowując jednak swój charakter i własną podmiotowość. Jak powiedział naszemu portalowi szef Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz:

-Różni nas wiele, ale łączy Polska. Nie mogło być tak, że 11 listopada doszłoby do przepychanek ze służbami. Cieszę się, że udało się wypracować takie porozumienie, w którym Marsz Niepodległości zachowuje swój niezmienny i niepowtarzalny charakter.

 

Szczegóły porozumienia

Wczorajsze rozmowy negocjacyjne rozpoczęły się po godz. 20:00. Uczestniczyli w nich ze strony Marszu Niepodległości: Robert Bąkiewicz, Witold Tumanowicz, Mateusz Marzoch, Łukasz Moczydłowski. Ze strony rządowej: Michał Dworczyk, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak. Obie strony doszły do porozumienia i wydały komunikat.

 

Rzecznik Marszu Niepodległości Damian Kita przedstawił także szczegółowy harmonogram na 11 listopada.

 

MEDIANARODOWE.COM

REKLAMA

Komentarze