REKLAMA

Ziemkiewicz o niedzielnych wyborach: „To była niepowtarzalna okazja dla Konfederacji”[WIDEO]

Ziemkiewicz o niedzielnych wyborach: „To była niepowtarzalna okazja dla Konfederacji”[WIDEO]

Gościem redaktora Michała Jelonka był dziennikarz Rafał Ziemkiewicz, który w studiu Mediów Narodowych poruszył temat wyniku Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w niedzielnych wyborach do europarlamentu.

REKLAMA

„Na wynik Konfederacji miała również wpływ ogromnie wysoka frekwencja. Z plotek kolegów dziennikarzy wiem, że także wewnątrzne sondaże zlecone dla partii nie dawały tak wysokiej frekwencji i wysokiej wygranej PiS” – podkreśla Ziemkiewicz mówiąc o czynnikach, na które nie miała wpływu Konfederacja.

„Przekaz, który niosła Konfederacja nie nadawał się do wyborów europarlamentarnych. Na obrażaniu wyborców nikt jeszcze nic nie ugrał. Takie głosy to samobójstwo. Drugi fatalny przekaz to mówienie: byliśmy za mało radykalni. Jest odwrotnie. Na Konfederacji przeciążyło środowisko świrów, niepoważnych polityków.” – podkreśla dziennikarz.

„Walczenie z POPiSem, które nie istnieje w realiach wyborczych to strzał w kolano” – uważa Ziemkiewicz. „Nie można mówić o PiSie metodą Korwina. Atak na PiS był za wielki i zniechęcał wyborców” – zauważa gość Mediów Narodowych.

O wynikach Konfederacji i możliwościach koalicji na najbliższe miesiące w poniższym materiale Mediów Narodowych. Subskrybuj nasz kanał na YouTube, aby być na bieżąco!

REKLAMA

Komentarze