REKLAMA

Zełenski oddaje cześć kombatantom Ukraińskiej Powstańczej Armii i Armii Czerwonej

Zełenski oddaje cześć kombatantom Ukraińskiej Powstańczej Armii i Armii Czerwonej

Zełenski oddał cześć kombatantom Ukraińskiej Powstańczej Armii i Armii Czerwonej. Jak podaje portal Kresy.pl – w mediach społecznościowych krąży fotografia, na której widać prezydenta-elekta i kombatantów UPA.

Zdjęcie zostało zamieszczone w Dzień Pamięci i Pojednania, 8 maja: „Dzisiaj, w Dzień Pamięci i Pojednania, czcimy i kłaniamy się tym wszystkim, którzy walczyli z nazizmem i zginęli za Ukrainę w latach II wojny światowej” – pisze pod fotografią Zełenski.

REKLAMA

Na zdjęciu widzimy 101-letniego kapitana marynarki wojennej ZSRR, Iwana Załużnego, obok stoi Paraskewa Zełenczuk-Potiak. Kobieta w wieku 13 lat była łączniczką w UPA.

Kim jest prezydent-elekt?

Przypominamy, że Zełenski to showman i producent telewizyjny, który zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie zdobywając 73,2 proc. głosów.

The Jerusalem Post niemal natychmiast poinformowało, że wybory na Ukrainie wygrał „żydowski komik”. To potwierdziło doniesienia internautów o żydowskim pochodzeniu przyszłego prezydenta Ukrainy.

Za komikiem stoi potężny oligarcha: Ihor Kołomojski. Obrażony na Petra Poroszenkę magnat z Dniepra (dawniej Dniepropietrowsk) obiecał prezydentowi rewanż.

Zobacz także: Duda gratuluje nowemu prezydentowi Ukrainy: „Polska jest gotowa do pomocy”

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

kresy.pl
REKLAMA

Komentarze