REKLAMA

Zebrał ponad 500 tys. zł na chore dziecko, które… nie istnieje. Usłyszał surowy wyrok!

Zebrał ponad 500 tys. zł na chore dziecko, które… nie istnieje. Usłyszał surowy wyrok!

Dzisiaj sąd skazał 24-letniego Michała S. na 6 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna zorganizował fikcyjną zbiórkę pieniędzy, które rzekomo miały być przeznaczone na leczenie ciężko chorego dziecka. Później okazało się, że cała sprawa to mistyfikacja mająca na celu wyłudzenie pieniędzy.    

Sprawa dotyczy głośnej zbiórki na rzekomo ciężko chorego 2-letniego Antosia Rudzkiego. W opisie zbiórki przeprowadzonej na portalu zrzutka.pl informowano, że leczenie ma kosztować 1,5 mln zł. Rodzice mieli zastawić dom i samochód, a do pełnej kwoty miało brakować 500 tys. zł.

REKLAMA

Akcja poruszyła całą Polskę. Zaangażowały się w nią nawet osoby publiczne. Robert i Anna Lewandowscy przekazali aż 100 tys. zł. W pomoc zaangażowali się też m.in. Kazimierz Marcinkiewicz, Katarzyna Zielińska, Maciej Orłoś, Katarzyna Bujakiewicz, Roman Kołtoń, Maciej Dolega, Rafał Patyra czy Sergiusz Ryczel. W sumie w akcji wzięło udział aż 5 tys. osób.

Fundusze udało się zebrać, ale wtedy wyszło na jaw, że cała zbiórka to oszustwo. 24-letni organizator przepraszał. W swoim imieniu chciałbym przeprosić wszystkie osoby zaangażowane w akcję pomocy na rzecz Antosia Rudzkiego. W szczególności przeprosiny należą się licznie występującym osobom publicznym, które swoim wizerunkiem niewątpliwie przyczyniły się do zebrania równowartości przekraczającej kwotę 500 000 złotych. – pisał wtedy.

Ostatecznie mężczyzna w lipcu ubiegłego roku został zatrzymany. Dzisiaj usłyszał wyrok: 6 lat pozbawienia wolności. Jego pełnomocnik już zapowiedział jednak apelację. Jego zdaniem sędzia był uprzedzony do jego klienta.

dorzeczy.pl

 

REKLAMA

Komentarze