REKLAMA

Bardzo zdecydowane słowa premier Szydło o UE. „Nic podobnego się nie wydarzy”

Bardzo zdecydowane słowa premier Szydło o UE. „Nic podobnego się nie wydarzy”

Premier Beata Szydło wzięła udział w XV Forum Polityki Zagranicznej „Pozycja Polski w świecie – wyzwania i dylematy”, które odbywało się dzisiaj na Zamku Królewskim. Uwagę mediów szczególnie zwróciły jej słowa dotyczące członkostwa Polski w Unii Europejskiej. 

Premier Szydło stwierdziła, że w Europie próbuje się budować wizerunek Polski, jako państwa, które zamierza opuścić struktury Unii Europejskiej. Jednak szefowa rządu bardzo zdecydowanie oświadczyła, że nic takiego nie nastąpi, a Polska jest najbardziej prounijnym państwem we wspólnocie.

Za obecnością Polski w UE opowiada się zdecydowana większość Polek i Polaków. Nie ma w polskim parlamencie żadnej partii opowiadającej się za opuszczeniem przez Polskę UE, nigdy w historii polskiego członkostwa w UE nie zdarzyło się aby głównym kandydatem do zwycięstwa w wyborach prezydenckich był polityk opowiadający się za jej opuszczeniem – mówiła premier

Tymczasem próbuje się wmówić europejskiej opinii publicznej, że Polska jest antyeuropejska lub że nawet grozi nam Polexit. Muszę jednoznacznie powiedzieć i chcę to powiedzieć głośno i wyraźnie: nic podobnego się nie wydarzy. Polska należy do UE, a UE należy także do Polski – podkreśliła.

Premier dodała, że podstawą funkcjonowania UE powinno być dążenie do konsensusu. Jej zdaniem, dalsza integracja UE nie może prowadzić do wykluczania kogokolwiek, a jedność Unii powinna być budowana w oparciu o likwidowanie obecnych podziałów, a nie na tworzeniu nowych.

dorzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze