REKLAMA

Zawalił się most w Genui. 35 osób nie żyje

Zawalił się most w Genui. 35 osób nie żyje

Na północy Włoch w Genui zawalił się fragment wiaduktu na autostradzie A10. Co najmniej 35 osób nie żyje, ta liczba stale rośnie.

REKLAMA

Do katastrofy doszło przed południem na autostradzie A10 zawalił się fragment mostu o długości 1182 m. Już wtedy pojawiały się informacje o żywych osobach wśród gruzowiska.

Agencja Reutersa podała, że na miejscu są „dziesiątki zabitych”. Włoskie służby, które pracują na miejscu informują, nie żyje 35 osób. Bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć, ponieważ cały czas trwa akcja ratunkowa. Na miejscu działa ponad 200 strażaków.

Według informacji włoskich mediów, do zawalenia doszło po uderzeniu pioruna. Ponadto istnieje ryzyko, że zawalą się inne części mostu.

Włoskie media podają, że problemy z mostem były od dłuższego czasu. Utrzymanie go i konserwacja miały być droższe, niż budowa nowej przeprawy. Autostrada A10 łączy dwie części miasta i nie ma dla niej żadnej alternatywy.

Do wypadku doszło podczas szczególnie intensywnego ruchu na autostradzie w Ligurii przed środowym świętem we Włoszech.

Według doniesień lokalnych mediów most został zbudowany w latach 60. Jego rekonstrukcja została przeprowadzona w 2016 roku. Użytkownicy włoskich sieci społecznościowych piszą, że most był wielokrotnie remontowany.

źródło: frm24.pl

REKLAMA

Komentarze