REKLAMA

Zatrzymano dwóch imigrantów, którzy planowali zamach terrorystyczny

Zatrzymano dwóch imigrantów, którzy planowali zamach terrorystyczny

W Moskwie zatrzymano dwóch uchodźców z Azji Centralnej, którzy planowali zamach na 1 września. Jeden chciał wysadzić się w powietrze, a drugi użyć broni białej.

Według doniesień Federalnej Służby Bezpieczeństwa w telefonie jednego z zatrzymanych znaleziono nagranie ze składaniem przez niego przysięgi wierności ISIS oraz kontakty ze zidentyfikowanymi członkami organizacji. Posiadał także instrukcje przeprowadzenia zamachu terrorystycznego.

Brak obrazka

Drugi z aresztowanych planował wysadzić się w powietrze na ulicy, wśród przechodniów. Służba Bezpieczeństwa odnalazła w jego mieszkaniu domowej roboty bombę, która miała zostać użyta do przeprowadzenia zamachu. Mężczyzna przyznał, że chciał ją wykorzystać 1 września w Moskwie.

Rosyjskim służbom kolejny raz udało się udaremnić zamach w stolicy. Po ataku w petersburskim metrze w kwietniu tego roku FSB zatrzymało imigrantów z Kirgistanu. Kolejne zatrzymania Kirgizów miały miejsce w lipcu oraz sierpniu. Podejrzewa się, że w celu atakowania Rosji ISIS rekrutuje swoich wojowników spośród imigrantów z państw Azji Centralnej.

REKLAMA

kresy.pl/ria.ru

REKLAMA

Komentarze