REKLAMA

Żaryn o opozycji: Jeżeli tego nie zrobią będą odpowiedzialni za zbrodnię

Żaryn o opozycji: Jeżeli tego nie zrobią będą odpowiedzialni za zbrodnię

Prof. Jan Żaryn w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl w mocnych słowach odniósł się do odpowiedzialności polityków opozycji za to, co dzieje się na ulicach. Zdaniem senatora, nie można wykluczyć, że podgrzewanie nastrojów w końcu doprowadzi do zbrodni. 

REKLAMA

Prof. Żaryn został zapytany, czy nie obawia się dalszej radykalizacji zwolenników totalnej opozycji. Polityk przypomniał, że już dawniej apelował do opozycyjnych polityków o złagodzenie nastrojów. Teraz powtórzył ten apel.

„Chciałbym, żeby potępili jakiekolwiek próby rozgrzewania emocji opinii publicznej gestami, słowami czy innymi formami aktywności politycznej. Jeżeli tego nie zrobią będą odpowiedzialni za brutalność, chuligaństwo i nie daj Boże za zbrodnie, jeżeli się takowe pojawią. Niech opozycja ma świadomość, że nikt z nich nie zdejmie tej odpowiedzialności, jeżeli się nie powstrzymają. Wszystko na to wskazuje, że nie tylko nie chcą się powstrzymać, ale wręcz napędzają spiralę brutalności i chamstwa.” – mówił.

Polityk został również zapytany o niedawną wizytę sędzi Gersorf w Niemczech. Również tutaj padły mocne słowa. „Jako historykowi kojarzy mi się rzeczywistość wytworzona przez panią Gersdorf z czasami w których Niemcy rościli sobie pretensje, aby zarządzać Europą Środkowo-Wschodnią.” – powiedział Żaryn.

„Współczesna polityka niemiecka ma znamiona miękkiej polityki imperialnej. Jest prowadzona pod hasłem odpowiedzialności za Europę, m.in. z wykorzystaniem Rosji jako partnera ekonomicznego. Polega m.in. na poszukiwaniu w elitach politycznych szczególnie w Polsce, w najsilniejszym państwie regionu ludzi służących niemieckiej doktrynie.” – dodał.

Całą rozmowa TUTAJ.

wpolityce.pl

 

 

REKLAMA

Komentarze