REKLAMA

Zapal znicz Bohaterom: „Przywróćmy pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę” [ZARZUTKA]

Zapal znicz Bohaterom: „Przywróćmy pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę” [ZARZUTKA]

Młodzież Wszechpolska rozpoczęła zrzutkę „Zapal znicz bohaterom”. Chcemy przywrócić pamięć o ludziach, którzy polegli w walce o niepodległość naszego kraju – apelują wszechpolacy.

REKLAMA

Wiele grobów, w których spoczywają polscy bohaterowie, uczestnicy historycznych wydarzeń ważnych dla naszego narodu, jest zapomnianych. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na co dzień mijamy takie miejsca, rozrzucone po całym kraju. Patrioci ginęli w służbie ojczyzny, ale nie różnili się oni od Was i od nas. Mieli zwykłe życie, jak my, lecz brutalnie przerwane przez wojnę i okupację.

Chcemy przywrócić pamięć o ludziach, którzy polegli w walce o niepodległość naszego kraju, oddać im należyty szacunek za ich heroiczne czyny. Pragniemy przybliżyć niepowtarzalne historie naszych rodaków, którzy potrafili stać się ludźmi czynu w walce za ojczyznę. W te jesienne dni chcielibyśmy także zachęcić do zadumy nad ofiarą, jaką złożyły dla nas poprzednie pokolenia.

„Zapal znicz Bohaterom” można wesprzeć na wiele sposobów. Dzięki akcji Młodzież Wszechpolska chce dotrzeć nawet do 3 tysięcy grobów, z których każdy kryje unikalną historię jednego bohatera! „Udając się na cmentarze, nasi wolontariusze zabiorą ze sobą środki czystości, by zadbać o groby, których nikt nie dogląda. Oprócz przyniesienia zniczy i sprzątania grobów, chcemy także zająć się odnowieniem tych najbardziej zniszczonych, wynajmując w tym celu profesjonalistów.”

WPŁAĆ DAROWIZNĘ –> ZAPAL ZNICZ BOHATEROM

REKLAMA

Komentarze