REKLAMA

Komentarz Mediów Narodowych: Zamach terrorystyczny w Barcelonie [WIDEO]

Komentarz Mediów Narodowych: Zamach terrorystyczny w Barcelonie [WIDEO]

Specjalny odcinek Komentarza Mediów Narodowych traktuje o wczorajszym zamachu terrorystycznym w Barcelonie. O ataku na Placu Katalońskim rozmawiają jeden z liderów warszawskiego ONR, Damian Kita i prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

REKLAMA

Rozpędzona furgonetka w czwartek po południu wjechała w ludzi w rejonie Placu Katalońskiego w Barcelonie. Władze potwierdziły, że zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Robert Bąkiewicz zwraca uwagę na analogiczny schemat przeprowadzenia kolejnego zamachu. Schemat bardzo podobny do wcześniejszych, czyli furgonetka, samochód wjeżdżający w tłum ludzi. Jest bardzo dużo szumu medialnego, który uniemożliwia trafną ocenę sytuacji.

Natomiast Damian Kita komentuje – Hiszpania w zasadzie od dłuższego czasu jest takim korytarzem. Ekspansja islamu zaczęła się tutaj na terenach obecnego Maroka jeszcze w średniowieczu.

Narodowcy zwracają uwagę również powoli zamachy terrorystyczne stają się swego rodzaju dodatkiem do życia w Europie. Bardzo nas paraliżuje swego rodzaju pacyfizm. Poczucie, że to miało się najgorszego wydarzyć już się wydarzyło. Mamy demokrację, żyjemy w pewnym raju, a tymczasem takie zamachy stają się już codziennością. A to najgorsze co możemy zrobić – przyjąć taką sytuację jako standard.

Robert Bąkiewicz uważa, że zamach w Barcelonie to wynik choroby, która toczy się w Europie. Remedium na zamachy może być natomiast antyliberalizm i antymarksizm kulturowy. Widać gołym okiem jaka jest dzietność wśród muzułmanów, a jaka Europejczyków. Społeczeństwo się starzeje, a w to miejsce wchodzi coś nowego – dodał Damian Kita.

Zachęcamy do obejrzenia całości materiału. W specjalnym odcinku możecie nie tylko usłyszeć naszych prowadzących, ale i zobaczyć materiały dotyczące ataku terrorystycznego w Barcelonie. Aby być na bieżąco z nowymi materiałami Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube.

REKLAMA

Komentarze