REKLAMA

Zakończył się proces Mary Wagner – jest już na wolności

Zakończył się proces Mary Wagner – jest już na wolności

Pomimo wyroku 9 miesięcy pozbawienia wolności w sprawie Mary Wagner, działaczka na rzecz obrony życia wychodzi na wolność. Sąd zaliczył na poczet kary spędzone przez nią w więzieniu pół roku.

REKLAMA

Według decyzji kanadyjskiego sędziego Erica N. Libmana, pół roku w areszcie zostało wyliczone jako 1,5 dnia za dzień z orzeczonej kary, przez co Mary Wagner de facto wypełniła swój wyrok. W sumie działaczka spędziła w więzieniu ok. pięciu lat, doliczając poprzednie aresztowania.

Mary Wagner jest działaczką pro-life, prawdziwą obrończynią życia, która rozmawiając z kobietami planującymi aborcję przekonuje je do odejścia od tego czynu. Po tym właśnie została aresztowana w grudniu 2016 roku, gdy w tzw. „klinice” aborcyjnej udało jej się odciągnąć przyszłą matkę od zabicia jej nienarodzonego dziecka.

Decyzja sędziego była właśnie taka m.in. dzięki opinii społecznej. Sędzia sam zaznaczył na sierpniowej rozprawie, że Wagner jest winna, jednak ostateczny wyrok zostanie rozstrzygnięty na podstawie stanowiska społeczeństwa. Wtedy właśnie w internecie można było napotkać dużo informacji o zbiórce podpisów pod listem poparcia dla Kanadyjki. Podpisało go 15 tys. osób, a petycję w obronie Wagner podpisało 14 tys. internautów.

pch24.pl/Gość Niedzielny

REKLAMA

Komentarze