REKLAMA

„Żadnych wojen w imię obcych interesów!” – Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej ws. słów prezydenta Andrzeja Dudy

„Żadnych wojen w imię obcych interesów!” – Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej ws. słów prezydenta Andrzeja Dudy

Prezentujemy oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej ws. słów prezydenta Andrzeja Dudy.

REKLAMA

https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/photos/a.119858668650508.1073741829.119617345341307/182559475713760/?type=3&theater

W ubiegłą niedzielę media doniosły o ponownym ataku z użyciem broni chemicznej na terenie Syrii, o który natychmiastowo oskarżono syryjskie siły rządowe. Pomimo braku jakichkolwiek rzetelnych dowodów, Stany Zjednoczone, Francja oraz Wielka Brytania zdecydowały się na działania militarne.

Historia pokazuje, że takie wydarzenia są najczęściej traktowane jako pretekst do realizacji swoich interesów przez światowe mocarstwa. Tak było podczas II wojny w Zatoce Perskiej, w której III Rzeczpospolita niestety wzięła udział. Do dzisiaj nie odnaleziono broni masowej zagłady, którą miało posiadać ówczesne państwo irackie.

Pomimo tego prezydent Andrzej Duda wsparł działania wojsk koalicji w Syrii, twierdząc, że „były one potrzebne”. Tak jak w 2003 r., tak i dziś Młodzież Wszechpolska wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec jakiegokolwiek wikłania Polski w obce konflikty, które nie tylko nie mają nic wspólnego z polską racją stanu, ale także pośrednio negatywnie wpływają na sytuację naszego kraju.

W wyniku „podpalenia” Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników, Europa jest obecnie zalewana przez falę migrantów, wśród których przenikają islamscy terroryści. Ponadto wyrażamy obawę, że Polska, bezmyślnie angażując się w bliskowschodni konflikt, może zostać użyta w międzynarodowej rozgrywce jako jedna z wielu kart.

Ostatnie skandaliczne zachowanie notabli Izraela oraz Stanów Zjednoczonych w związku z nowelizacją ustawy o IPN udowodniło, że „strategiczny sojusz” w istocie ma wymiar jednostronny. III Rzeczpospolita od zarania swojego istnienia oparła bowiem politykę zagraniczną na postkolonialnym kompleksie niższości i ten kompleks niestety pokutuje do dzisiaj.

Obecny centroprawicowy rząd nie potrafi dostrzec tego problemu i wciąż traktuje stosunki międzynarodowe w kategoriach „wypełniania misji” i walki „dobrych” ze „złymi”. Kierunek naszej polityki zagranicznej jest z góry określony przez „strategiczny sojusz”, w ramach którego jesteśmy wypychani przed szereg, przy czym nasze działania zazwyczaj ograniczają się do mocnych słów bez pokrycia.

Z tego miejsca apelujemy do wszystkich Polaków o wsparcie naszego głosu – każdy z nas zna bolesną historię naszego kraju, który w minionym wieku przeszedł hekatombę wskutek oparcia sojuszy na czczych słowach i „poklepywaniach” po plecach. Ostatnie lata pokazują jednak, że narracyjny opór ma sens – jeszcze 10 lat temu obóz Prawa i Sprawiedliwości fetował podpisanie Traktatu Lizbońskiego.

Dzisiaj, dzięki zmianom nastrojów społecznych, zmuszony jest do bardziej asertywnej postawy. Dlatego każdy patriota musi powiedzieć jasno: żadnych wojen w imię obcych interesów!

Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej

 

MłodzieżWszechpolska

 

REKLAMA

Komentarze