REKLAMA

Za polubienie czy udostępnienie wpisu możesz zostać współwinnym. Przełomowy wyrok

Za polubienie czy udostępnienie wpisu możesz zostać współwinnym. Przełomowy wyrok

Za polubienie czy udostępnienie wpisu na portalu Facebook możesz zostać współwinnym. Przełomowy wyrok zapadł w Szwajcarii.

REKLAMA

Sąd Federalny w Szwajcarii podtrzymał wyrok wydany przez sąd w Zurychu i orzekł, że polubienie wpisu, czyli popularny „like”, czy też udostępnienie postu może sprawić, że zostanie się… współwinnym. O sprawie szerzej przeczytamy w dzienniku „Neue Zuercher Zeitung”.

Orzeczenie szwajcarskiego sądu dotyczy sprawy jeszcze z 2015 roku, czyli konfliktu pomiędzy aktywistami na rzecz praw zwierząt. Erwin Kessler, był przedstawiany przez innego aktywistę jako „neonazista pormoujący brunatne i antysemickie tezy”. Sprawca zniesławienia miał nie tylko klikać „like”, ale też udostępniać posty na facebookowych grupach.

Prawnicy uznali, że taka działalność na portalu społecznościowym może mieć charakter zniesławiający. Sąd przychylił się ku interpretacji prawników, podkreślał jednak, że każda sprawa musi być rozpatrywana indywidualnie. Warto zaznaczyć, że to pierwsze orzeczenie na poziomie federalnym.

ZOBACZ TAKŻE: Zadośćuczynienie za.. spam. Niechciany e-mail narusza dobra osobiste

REKLAMA

Komentarze