REKLAMA

Z rządu odchodzi kolejny wiceminister z partii Gowina

Z rządu odchodzi kolejny wiceminister z partii Gowina

Wczoraj informowaliśmy, że szef Porozumienia podał się do dymisji. Dzisiaj odchodzi kolejny polityk z partii Jarosława Gowina.

Po kilku dniach batalii wewnątrz obozu rządzącego Jarosław Gowin poddał się do dymisji związku z porażką swoich propozycji dotyczących przesunięcia wyborów. Ustępuje on ze stanowiska wicepremiera i teki ministra. Na swoje miejsce zarekomendował minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.

Dzisiaj to Kamil Bortniczuk z Porozumienia poinformował, że składa rezygnację z funkcji wiceministra funduszy i polityki regionalnej: „Jedynym narzędziem, które na dzisiaj mają posłowie, jest zmiana konstytucji. Wszystkie inne narzędzia związane z wprowadzeniem któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych są w rękach Rady Ministrów. To był jeden z powodów, główny powód dymisji pana prezesa Jarosława Gowina z zajmowanej funkcji”.

Przypomnijmy, iż kilka dni temu Jarosław Gowin nieoczekiwanie wraz ze swoją partią Porozumieniem wystosowali w kierunku reszty Zjednoczonej Prawicy ultimatum. Zaproponowali oni wówczas wydłużenie kadencji Prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata tym samym przesuwając termin wyborów na 2022 rok.

„Ja dzisiaj chciałem poinformować o tym, że również składam rezygnację ze swojej ministerialnej funkcji w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej po to, aby być podobnie wiarygodnym jak pan premier w rozmowach, do których mnie upoważnił” – argumentował Bartniczuk.

REKLAMA

Komentarze