REKLAMA

„Wzywamy do jasnego świadectwa wiary” – list otwarty Roberta Bąkiewicza

„Wzywamy do jasnego świadectwa wiary” – list otwarty Roberta Bąkiewicza

Logo i hasło tegorocznego Marszu Niepodległości wywołało wiele komentarzy. Wobec zmasowanego ataku na wiarę katolicką, a w szczególności różaniec, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wystosował list otwarty do polskich biskupów i wszystkich wiernych. Robert Bakiewicz prosi o zdecydowaną reakcję na zaistniałą sytuację i dawanie zdecydowanego świadectwa wiary.

PRZECZYTAJ LIST

REKLAMA

Robert Bąkiewicz przypomina, że w ostatnim czasie dochodzi do licznych bluźnierstw i profanacji. Dochodzi też do nawoływania do akceptacji grzechów przeciwnych naturze i zabijania nienarodzonych dzieci. „Trwa zażarta walka z wiarą i naszymi świętościami” – czytamy w liście.

Prezes powołuje się także na encyklikę Leona XIII „Octobri mensae”. Za papieżem wzywa on do modlitwy różańcowej z prośbą o pomoc w czasach walki z Kościołem.

Polski sąd chce uchylenia immunitetu Guyowi Verhofstadtowi za obrażanie uczestników Marszu Niepodległości

Podkreśla również, że Marsz Niepodległości zawsze odwoływał się do katolickiego dziedzictwa narodu. Bąkiewicz przypomina, że, mimo to, organizatorzy manifestacji spotykali się w przeszłości z trudnościami np. w zorganizowaniu Mszy przed Marszem.

Prezes przywołuje też słowa św. Maksymiliana Kolbego, który mówił, iż każdy ma obowiązek, „by stanął na szańcu i władną piersią odparł zapędy wroga”. Do tego też wzywa katolików i prosi o pasterskie błogosławieństwo biskupów.

REKLAMA

Komentarze