REKLAMA

Wyjątkowa rozmowa z byłą więźniarką Auschwitz! Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizatorem obchodów?  [Wideo]

Wyjątkowa rozmowa z byłą więźniarką Auschwitz! Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizatorem obchodów? [Wideo]

Wczoraj w programie ,,Komentarz Mediów Narodowych” gościem Anny Mandreli była pani Barbara Wojnarowska, która jako dziecko została wraz z rodzicami wywieziona do KL Auschwitz.

REKLAMA

Pani Barbara opowiedziała swoją historię oraz przedstawiła problemy związane z obchodami 14 czerwca – jest to rocznica pierszego transportu Polaków do KL Auschwitz.

Poruszony został temat zakazu wnoszenia polskich flag na drzewcach na teren obozu. Gdy pani Barbara próbowała dojść do przyczyn tej sytuacji, dowiedziała się, że podczas Marszu Żywych flagi izraelskie są wnoszone, ponieważ wydarzenie nie jest organizowane przez Muzeum Auschwitrz-Birkenau, ale przez zewnętrzną organizację, która opłaca ochronę.

Padło pytanie: Czy gdyby Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podjęło się organizacji obchodów 14 czerwca w Muzeum Auschwitz-Birkenau, to polskie flagi na drzewcach mogłyby zostać wniesione na teren byłego obozu?

Trzeba spróbować! Odbyłoby się to wtedy na takich samych zasadach prawnych jak Marsz Żywych– odpowiedziała była więźniarka Auschwitz – W tym roku jest już za późno, ale za rok 14 czerwca wypada 80. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Dlaczego nie? Jest to jeden z pomysłów!

Zachęcamy do obejrzenia tej interesującej rozmowy w całości:

REKLAMA

Komentarze