REKLAMA

Wygasła decyzja o relokacji uchodźców. KE będzie próbować ukarać Polskę i Węgry

Wygasła decyzja o relokacji uchodźców. KE będzie próbować ukarać Polskę i Węgry

Właśnie dziś mijają dwa lata, kiedy została podjęta decyzja o relokacji uchodźców. We wrześniu 2015 roku Unia Europejska zdecydowała o przyjęciu 120 tys. imigrantów.

W dniu dzisiejszym wygasa decyzja sprzed dwóch lat. Przez 24 miesiące działania Unii były krytykowane przez takie państwa jak Czechy, Węgry, Rumunię, Słowację i Polskę. Za czasów rządu PO-PSL podjęto decyzję o przyjęciu 7 tys. imigrantów. Rząd Beaty Szydło nie wykonał obietnic poprzedniej władzy.

REKLAMA

W związku z niewykonaniem przez Polskę zobowiązań wcześniejszego rządu, Komisja Europejska będzie nadal kontynuować próby ukarania naszego kraju. Jak donosi RMF FM, KE chce przekazać sprawę do Trybunału Sprawiedliwości. Ten miałby rozstrzygnąć sprawę niewywiązania się z „obowiązku” relokacji uchodźców przez Polskę i Węgry.

Po, jak dotychczas, nieudanych próbach ukarania Polski można założyć, że przy niesprzyjającej sytuacji społecznej decyzja Trybunału nie będzie na naszą niekorzyść. Warto podkreślić, że polityka niemiecka po ostatnich wyborach, w których do Bundestagu dostała się antyimigrancka partia AfD, również może się zmienić pod tym kątem.

pch24.pl/rmf24.pl

REKLAMA

Komentarze