REKLAMA

[WYDARZENIE] Inauguracja nowej inicjatywy studentów – Towarzystwa Studentów Polskich

[WYDARZENIE] Inauguracja nowej inicjatywy studentów – Towarzystwa Studentów Polskich

Swoją działalność rozpoczyna Towarzystwo Studentów Polskich – jednak zrzeszenie skupia nie tylko studentów, ale także uczniów szkół średnich, doktorantów i młodych absolwentów.

Jesteśmy niezależnym towarzystwem samokształcących się studentów, uczniów szkół średnich, doktorantów i młodych absolwentów. Łączy nas przekonanie że uniwersytety i szkoły nie są rodzajem sztuki dla sztuki, czyimś kaprysem, bezpieczną przestrzenią, tylko ważnym organem państwa – informują nas organizatorzy inicjatywy.

REKLAMA

Towarzystwo zaprasza także na otwarte zebrania, podczas których będzie można dołączyć do zrzeszenia – Nie działamy publicznie, nie organizujemy konferencji prasowych i nie pobieramy grantów. Oferujemy od siebie tylko imponderabilia. Zapraszamy do pojawiania się na naszych otwartych zebraniach w październiku.

Pierwsze spotkania odbędą się m.in. w Katowicach (28 września), Krakowie (3 października) oraz Warszawie (7 października). Wszystkie informacje dostępne są na profilu organizacji, Facebooku.

Chcemy być aktywną alternatywą tak i dla rozhisteryzowanej lewicy, której aktywność nasiliła się w ostatnich miesiącach jak i dla oportunistycznych organizacji studenckich, które zatraciły się w wspieraniu danej partii politycznej, jak i w końcu dla kultury juwenaliów, która ośmiesza studentów i uniwersytety – podkreśla i zaprasza Towarzystwo Studentów Polskich.

REKLAMA

Komentarze