REKLAMA

Wyciekły prywatne wiadomości ws. Johnsona. Premier zignoruje ustawę zakazującą twardego brexitu?

Wyciekły prywatne wiadomości ws. Johnsona. Premier zignoruje ustawę zakazującą twardego brexitu?

Wyciekła prywatna korespondencja premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona. Wynika z nich, że polityk może zignorować ustawę zakazującą twardego brexitu.

REKLAMA

Z wiadomości, które wymieniali między sobą członkowie Partii Kkonserwatywnej na komunikatorze WhatsApp, wynika, że Johnson może zignorować ustawę Benna. „Rząd ma prawo ignorować przepisy?” – pyta Kevin Hollinrake. „Mam nadzieję, że tak właśnie będzie” – opowiada Sheryll Murray.

W dyskusji wśród Konserwatystów wziął udział także Chris Green, który wprost napisał, że to nie ustawa zakazują tzw. twardy brexit jest najważniejsza, a referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej.

„Rząd ma prawo, ale i obowiązek szanować i realizować postanowienia referendum” – pisze polityk. Zapędy partyjnych kolegów ostudził jednak minister sprawiedliwości. Buckland uważa, że rząd musi przestrzegać prawa, a więc i ustawy Benna, która zawiązuje rządowi ręce ws. wyjścia z UE bez porozumienia.

Przypominamy, że premier zapowiedział w lipcu, że Brytyjczycy wyjdą z UE w terminie 31 października br. „bez żadnego ale”. Boris Johnson zapewnił, że „udowodni krytykom, iż nie mają racji” i doprowadzi do końca brexitu. Wyraził również „pełne przekonanie, że w ciągu 99 dni to zrobimy”. Nowy premier podkreślił, że za realizację wyjścia z UE bierze własną odpowiedzialność.

nczas.com/medianarodowe.com
REKLAMA

Komentarze