REKLAMA

Wybuch gazu w mieszkaniu jednorodzinnym. Nie żyje jedna kobieta

Wybuch gazu w mieszkaniu jednorodzinnym. Nie żyje jedna kobieta

W Kobiernicach w województwie śląskim doszło dziś nad ranem do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. W zniszczonym budynku znajdowało się sześć osób. Piątka z nich została wydobyta i poddana leczeniu. Niestety 70-letnia kobieta nie miała tego szczęścia i zginęła w wyniku eksplozji.

REKLAMA

Dzisiaj około godziny 8 nad ranem w Kobiernicach w województwie śląskim doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu jednorodzinnym. W momencie eksplozji w zniszczonym budynku znajdowało sześć osób. Dwóch rodziców czwórki dzieci – jedno z nich przebywało w tym czasie w szkole. Dzieci miały natomiast od 3 do 5 lat.

Zobacz także: Córka Romana Giertycha o ojcu: zemdlał podczas przeszukania domu; Nieprzytomny adwokat został wyniesiony do karetki na noszach

Na miejsce przybyło 18 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia Zdrój – „Udało nam się wydobyć spod gruzów ostatnią osobę. Niestety była ona w bardzo ciężkim stanie, a zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon” – informuje st. kpt. Patrycja Pokrzywa.

Kobiernice, ulica Wolności. Relacja jednego z dowódców akcji ratowniczej.

Opublikowany przez Waszym Okiem – Radio Bielsko Piątek, 16 października 2020

Zgodnie z informacjami podanymi przez bielskich strażaków z gruzowiska wyciągnięto pięć rannych osób w tym dwóch rodziców i trójkę dzieci. Ich stan określony został jako nie zagrażający życiu. Niestety ratownicy z Jastrzębia-Zdrój nie zdołali uratować 70-letniej kobiety. Zginęła ona na miejscu. Medycy stwierdzili po kilku próbach reanimacji zgon ofiary.

Dziennik Zachodni/WP

REKLAMA

Komentarze