REKLAMA

Wyborcy SPD nie chcą Schulza w koalicyjnym rządzie

Wyborcy SPD nie chcą Schulza w koalicyjnym rządzie

W niedzielę delegaci Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) głosowali nad rozpoczęciem negocjacji koalicyjnych z chadecją, CDU/CSU.

Delegaci dali zielone światło dla Schulza do rozmów na temat tworzenia wspólnego rządu. Za taką decyzją głosowało jednak 56%, a więc jedynie 362 na 642 delegatów i członków zarządu. O planach Schulza na koalicyjny rząd pisaliśmy w jednym z artykułów – Martin Schulz określa kierunek nowego rządu. Co to oznacza dla Polski?

Brak obrazka

Niemiecka telewizja ZDF opublikowała sondaż, z któego wynika, że przed niedzielnym zjazdem poparcie dla tej SPD spadło do 20 proc., najniższego poziomu w historii. Badania wykazały także, że tylko 30% wyborców SPD popiera wejście Schulza do rządu. Natomiast około dwóch trzecich Niemców sprzeciwia się objęciu teki ministra w nowym rządzie przez szefa SPD Martina Schulza.

Ciekawe wyniki dotyczą także Angeli Merkel – 43% Niemców widzi ją na stanowisku kanclerza podczas czteroletniej kadencji. Jednak połowa chciałaby, aby Merkel zrezygnowała z funkcji już po dwóch latach.

Sondaż przeprowadzono 12 stycznia na próbie 1006 osób. Margines błędu wynosi 3 punkty procentowe.

MediaNarodowe/Niezależna

Zobacz także:

REKLAMA

Komentarze