REKLAMA

Wszechpolak medalistą na Mistrzostwach Paraolimpijskich. Srebro dla Kamila Skitka

Wszechpolak medalistą na Mistrzostwach Paraolimpijskich. Srebro dla Kamila Skitka

Kamil Skitek obronił wicemistrzostwo Polski w rzucie maczugą na 47. Mistrzostwach Paraolimpijskich w lekkiej atletyce, które odbywały się w Bydgoszczy.

Działacza Młodzieży Wszechpolskiej dopingowali organizacyjni koledzy: „Wczoraj od rana dopingowaliśmy naszego, organizacyjnego kolegę Kamila Skitka, który wczoraj zdobył po raz kolejny srebro! Kamil cierpi na porażenie kończyn górnych i dolnych, ale codziennie ćwiczy, ma pracę i podejmuje walkę z chorobą. A ty, jaką miałeś dzisiaj wymówkę?” – komentują wszechpolacy.

Mamy to! Wicemistrzostwo Polski w rzucie maczugą na 47 Mistrzostwach Paraolimpijskich w lekkiej atletyce w Bydgoszczy,…

Opublikowany przez Kamil Mariusz Skitek Sobota, 20 lipca 2019

„Mamy to! Wicemistrzostwo Polski w rzucie maczugą na 47 Mistrzostwach Paraolimpijskich w lekkiej atletyce w Bydgoszczy, obroniony poraz 4! Niestety wynik był gorszy, niż w tamtym roku, aż o 4m spowodowane problemami technicznymi kozy – tak się nazywa, siedzisko, z którego rzucamy (nie mogliśmy użyć uchwytu, przez którego nie mogłem, normalnie się wybić).” – podkreśla natomiast medalista.

To już czwarte srebro dla Kamila Skitka. Kamil urodził się z mózgowym porażaniem dziecięcym. Dziś, już jako dorosły mężczyzna, nie tylko pracuje zawodowo, ale również udziela się społecznie, a ostatnio nawet wystąpił w teledysku Dominika Gudowskiego „SOVY”.

REKLAMA

Komentarze