REKLAMA

Wszechpolacy z Okręgu Wielkopolskiego wybrali nowe władze

Wszechpolacy z Okręgu Wielkopolskiego wybrali nowe władze

W sobotę 6 października 2018 w Poznaniu odbył się Zjazd Okręgu Wielkopolskiego Młodzieży Wszechpolskiej, na którym wybrano nowe władze Okręgu.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. św. Małgorzaty. Następnie działacze MW z Wielkopolski, delegacje z innych Okręgów, w tym z Mazowsza, Lubelszczyzny, Kujawsko-Pomorskiego i Małopolski oraz zaproszeni goście udali się na miejsce Zjazdu, gdzie podsumowano mijającą kadencję Zarządu, działania w Okręgu z ostatniego roku oraz przedstawiono plany na przyszły rok.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. gen. Jan Podhorski weteran NSZ i AK oraz Wszechpolak, Zbigniew Tuszewski, ostatni łącznik ostatniego komendanta NSZ Stanisława Kasznicy, członek przedwojennego ONR, Zenon Wechman, działacz konspiracyjnego harcerstwa, uczestnik poznańskiego czerwca, ks. Roman Kneblewski.

Prezesem Okręgu na drugą kadencję został kol. Jakub z Poznania, wiceprezesami zaś kol. Tomasz z koła Kalisz oraz kol. Kinga z koła Poznań. Zjazd Okręgu Wielkopolskiego to jednocześnie dzień wyborów władz koła w Poznaniu, którego Prezesem został kol. Marek.

Przed nami kolejny intensywny rok, wiele wyzwań stoi przed naszą organizacją, ale już dziś jesteśmy gotowi do pracy dla narodu. Nacjonalizm naszą drogą – deklarują wszechpolacy.

mw.org.pl

 

REKLAMA

Komentarze