REKLAMA

Wszechpolacy na szkole zimowej w Lublinie

Wszechpolacy na szkole zimowej w Lublinie

W dniach 23-24 lutego Okręg Lubelski Młodzieży Wszechpolskiej zorganizował Szkołę Zimową MW w Lublinie, której tematyka dotyczyła Kresów Wschodnich.

Wszechpolacy rozpoczęli szkołę zimowym w Klubie Inteligencji Katolickiej wspólnym śniadaniem. Po posiłku rozpoczęli spotkanie tradycyjnie od odśpiewania Hymnu Młodych oraz pomodlili się o Boże błogosławieństwo i pomyślność do patrona naszej organizacji – św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Następnie Prezes Okręgu Lubelskiego, kol. Maciej, oficjalnie otworzył wydarzenie. Pierwszy wykład pt. „Kult Maryjny w Narodzie Polskim” wygłosił nasz gość specjalny, który szczegółowo przedstawił nam ten temat – relacjonują wszechpolacy.

Kolejny wykład poprowadził dr hab. Włodzimierz Osadczy, profesor nadzwyczajny KUL. Prelekcja traktowała o świcie i zmierzchu Kościoła na Kresach, a po zakończeniu referent odpowiedział na pytania nurtujące słuchaczy. Gościem szkoły zimowej był rówież Mieczysław Ryba, prof. nadzw. KUL, który opowiedział o zmaganiach cywilizacyjno-kulturowych na Kresach Wschodnich.

Czytaj także: Wszechpolacy obnażają hipokryzję totalnej opozycji

Po ostatniej w tym dniu prelekcji udaliśmy się do jednego z lubelskich lokali, by porozmawiać w nieco luźniejszej atmosferze. Była to świetna okazja do lepszego poznania się i zacieśnienia koleżeńskich więzów. Niedzielę, czyli drugi dzień Szkoły Zimowej, rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Po wspólnym śniadaniu miał miejsce referat kol. Michała, pełniącego funkcję wiceprezesa naszego Okręgu, pt. “Krótka historia sportu na Kresach Wschodnich” – informują działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

W trakcie szkoły głos zabrał również kol. Wojciech Rowiński, Prezes Okręgu Lubelskiego ZŻ NSZ, członek Zarządu Głównego ZŻ NSZ. Była to ostatnia prelekcja Szkoły Zimowej i dotyczyła Kresów Wschodnich w myśli Narodowych Sił Zbrojnych.

REKLAMA

Komentarze