REKLAMA

Wołczyk: W Hiszpanii powstaje tzw. „gejowska biblia”.

Wołczyk: W Hiszpanii powstaje tzw. „gejowska biblia”.

Hiszpania jest obecnie frontem walki ideologicznej. Najważniejsza pozostaje jednak obrona przed kłamstwem i walka o prawdę – przekonuje w rozmowie w Radiu Wnet Małgorzata Wołczyk, dziennikarka i ekspert od spraw Półwyspu Iberyjskiego.

REKLAMA

Według red. Wołczyk, obecna, społeczna sytuacja w Hiszpanii przypomina tą, z jaką mieliśmy do czynienia w Polsce w latach 70-tych XX wieku. Wtedy to wielu polskich intelektualistów szukało schronienia na zachodzie Europy. Jednocześnie, intelektualiści zachodnioeuropejscy zafascynowani byli teoriami socjalistycznymi i marksistowskimi. Polacy, mający do czynienia na codzień z ideologią krajów realnego socjalizmu byli nie słuchani przez Zachód.

Obecnie następuje sytuacja odwrotna. Wielu Polaków – zapewne mając w pamięci wyobrażenia o „wolnym i normalnym Zachodzie” nie słucha Hiszpanów, którzy starają się mówić, jak dokładnie wyglądają neomarksistowskie eksperymenty w ich kraju. Nauka masturbacji dla dzieci, nakłanianie nastolatek do aborcji i zażywania środków wczesnoporonnych, napady zorganizowanych bojówek na niezależnych naukowców i dziennikarzy… A to wszystko za pieniądze z budżetu państwa. Dość powiedzieć, że według oficjalnego, hiszpańskiego dziennika ustaw, 14 maja br. rząd przekazał 100 mln euro dla organizacji, „walczących z przemocą seksistowską”. Jednocześnie, w obliczu pandemii, hiszpańska służba zdrowia jest niedoinwestowana, nie mając funduszy nawet na maseczki i fartuchy dla lekarzy.

Zapraszamy do zapoznania się z całością wywiadu:

REKLAMA

Komentarze