REKLAMA

Wojna dyplomatyczna na linii Berlin-Moskwa? Niemcy odpowiadają Putinowi ws. zabitego Gruzina

Wojna dyplomatyczna na linii Berlin-Moskwa? Niemcy odpowiadają Putinowi ws. zabitego Gruzina

Wojna dyplomatyczna na linii Berlin-Moskwa? Niemcy odpowiadają Putinowi: nic nie wiemy o prośbach ws. ekstradycji zabitego Gruzina.

REKLAMA

Przypominamy, że na początku grudnia aj rosyjscy dyplomaci zostali uznani za osoby niepożądane w Niemczech. Wydalenie ich ma związek z zabójstwem obywatela Gruzji, Zelimkhana Khangoshviliego.

Niemcy uznały, że rosyjski rząd był zamieszany w zabójstwo obywatela Gruzji. Kreml zaprzecza jednak, że ma cokolwiek wspólnego ze śmiercią Gruzina: „Rosja podejmie działania w odpowiedzi na wydalenie z Niemiec rosyjskich dyplomatów” – podkreśliło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji.

Putin zarzucił Niemcom, że władze, pomimo rosyjskich starań o ekstradycję, nie wydały „przestępcy i mordercy”. Prezydent Rosji otrzymywał na konferencji prasowej, że Khangoshvili był odpowiedzialny za zamach w moskiewskim metrze.

Zelimkhana Khangoshviliego zabito w sierpniu, dwoma strzałami w głowę. Niemieccy dyplomaci zaprzeczają jakoby Rosja wystosowała wobec mężczyzny jakiekolwiek prośby. „Niemiecki rząd nie jest świadomy istnienia wniosku o ekstradycję wobec ofiary zbrodni” – powiedział rzecznik ministerstwa sprawiedliwości RFN.

REKLAMA

Komentarze