REKLAMA

Wojciechowski: Więcej pieniędzy dla polskiego rolnictwa z UE. Nawet trzy miliardy euro

Wojciechowski: Więcej pieniędzy dla polskiego rolnictwa z UE. Nawet trzy miliardy euro

Komisja Europejska w nowej perspektywie na lata 2021-2027 zaproponowała o 26,5 miliarda euro więcej na Wspólną Politykę Rolną. Dla Polski ma to oznaczać dodatkowe 3 miliardy. Tak twierdzi unijny komisarz ds. rolnictwa. Janusz Wojciechowski zaznacza jednak, że potrzebna jest zgoda pozostałych państwa członkowskich.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, Wojciechowski przedstawił ramy finansowe budżetu UE proponowane przez Komisję Europejską na lata 2021-2027. O ile zostaną one zaakceptowane przez inne kraje, przyczynią się do wzrostu wydatków na rolnictwo. Polska ma zyskać ponoć dodatkowe 3 miliardy euro.

REKLAMA

,,Wcześniej ostrożnie mówiłem, że będą to 2 mld euro, ale po przeliczeniu tego dokładnie, przy proporcjonalnym podziale tych dodatkowych kwot oznacza, że polscy rolnicy zamiast planowanych w 2018 roku 30,5 mld euro, otrzymają 33,5 mld euro.”

-powiedział komisarz.

Janusz Wojciechowski dodał również, że wówczas budżet rolny w skali całej Unii wynosił 365 miliardów euro. Teraz jest to 391,5 miliarda.

Plany te jednak nie są jednak absolutnie pewne. O ostatecznej kwocie, jaka zostanie przeznaczona na Wspólną Politykę Rolną, zadecydują bowiem szefowie państw i rządów podczas szczytu UE.

Źródło: PAP

REKLAMA

Komentarze