REKLAMA

Wnioski o wotum nieufności dla Szydło i Rafalskiej odrzucone

Wnioski o wotum nieufności dla Szydło i Rafalskiej odrzucone

Sejm odrzucił w środę wieczorem wnioski o wotum nieufności dla wicepremier Beaty Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Ich odwołania domagała się Platforma Obywatelska.

REKLAMA

Za dymisją Szydło głosowało 189 posłów, 235 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu. Po ogłoszeniu wyników parlamentarzyści PiS skandowali: ,,Beata!”.

Odwołana Rafalskiej chciało 192 posłów, 234 było przeciwnych, 2 się wstrzymało. Tę decyzję politycy PiS również przywitali oklaskami.

Powstanie nowa partia na prawicy? Fakt: W jej szeregach Macierewicz, Pięta i Misiewicz

 

Powodem złożenia przez PO wniosków o wotum nieufności była, zdaniem wnioskodawców, ,,polityczna odpowiedzialność” za protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

Głosowanie nad wnioskami poprzedziła wielogodzinna debata. Głos zabrał m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Oczywiście nie odwołacie pani minister, nie odwołacie pani premier, ale możecie zrobić coś dobrego: odwołajcie swoją politykę antyspołeczną – powiedział prezes Rady Ministrów. Zapraszamy was do naszego obozu; Polska jest jedna, chcemy współpracować razem z wami, chcemy współpracować ze wszystkimi, właśnie dla poprawy losu wszystkich grup społecznych, które były zapomniane w tym waszym modelu, neoliberalnym modelu – dodał.

 

REKLAMA

Komentarze