REKLAMA

Włosi mówią „nie” imigrantom. Prawie dwie trzecie obywateli za blokowaniem wybrzeża

Włosi mówią „nie” imigrantom. Prawie dwie trzecie obywateli za blokowaniem wybrzeża

Z przedstawionego w dniu dzisiejszym sondażu wynika jednoznacznie, iż prawie dwie trzecie Włochów opowiada się za blokowaniem wybrzeży kraju, by zatrzymać napływ imigrantów. Podobny odsetek ankietowanych popiera zaostrzenie polityki migracyjnej przez szefa MSW Matteo Salviniego.

REKLAMA

Przeprowadzony przez Instytut Swg sondaż wskazuje jednoznacznie, że 63% Włochów poparło niedawną decyzję Salviniego o niewpuszczaniu statku organizacji pozarządowej „Aquarius” z ponad 600 migrantami.

Wśród zwolenników polityki antyimigracyjnej dominują zwolennicy prawicowej Ligii, której liderem jest Salvini, oraz Ruchu Pięciu Gwiazd. Podobne zdanie mają również sympatycy centroprawicowej Forza Italia. Co istotne jednak, za blokowaniem wybrzeży opowiada się aż 60% osób, które deklarują brak poparcia dla jakiegokolwiek ugrupowania.

Ponadto większość Włochów jest zdania, że jeśli nie można nie dopuścić do do przybycia migrantów na wybrzeża, należy uruchomić system ich natychmiastowego odsyłania do kraju pochodzenia.

Warto nadmienić również, iż połowa ankietowanych nie ma wątpliwości, iż napływ imigrantów powoduje wzrost przestępczości i brak poczucia bezpieczeństwa w miastach.

gosc.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze