REKLAMA

Włochy – Promocja homoseksualizmu w kościele z udziałem biskupa

Włochy – Promocja homoseksualizmu w kościele z udziałem biskupa

20 maja w kościele we włoskim mieście Reggio Emilia odbędzie się wykład baptystycznej pastorki na temat homofobii Oprócz tego będzie miało miejsce czuwanie modlitewne przeciwko dyskryminacji homoseksualistów. W spotkaniu ma wziąć udział ordynariusz tamtejszej diecezji.

Wydarzenie organizuje parafia Królowej Pokoju. Na zaproszenie ks. Paolo Cuginiego przyjedzie tam baptystyczna pastorka Lidia Maggi. Wygłosi ona prelekcję o „zwalczaniu homofobii, transfobii i wszelkiej formy nietolerancji”. Spotkanie odbywa się pod ewangelicznym hasłem ,,Prawda was wyzwoli”. Promuje je plakat z krzyżem w tęczowych barwach.

Włochy nie będą uznawały ,,małżeństw” homoseksualnych

 

Ks. Cugini jest znany z promowania ideologii lewicowej i wspierania środowisk LGBT. Współpracuje on z różnymi stowarzyszeniami gejowskimi, m.in. z organizacją Gionata zrzeszającą homoseksualnych chrześcijan. Przed legalizacją związków jednopłciowych w 2016 r. mocno krytykował on inicjatywę obywatelską sprzeciwiającą się ideologii gender. Natomiast, gdy był misjonarzem w Brazylii odprawiał mszę w koszulce z wizerunkiem Che Guevary.

Co więcej, udział w wydarzeniu zapowiedział bp Massimo Camisasca ordynariusz diecezji Reggio Emilia. Ma nawet poprowadzić czuwanie modlitewne. Informację o uczestnictwie biskupa z entuzjazmem przyjął portal ,,Gay News”.

Bp Camisasca został mianowany ordynariuszem przez Benedykta XVI. Początkowo uchodził za konserwatystę, krytykowały go liczne środowiska liberalne. Wsparł on m.in. organizację Courage pomagającą homoseksualistom w pokonywaniu zaburzeń tożsamościowych.

 

REKLAMA

Komentarze