REKLAMA

Włochy: Imigrant z Maroka podpalił posterunek straży miejskiej. Zginęły dwie kobiety

Włochy: Imigrant z Maroka podpalił posterunek straży miejskiej. Zginęły dwie kobiety

Dwie osoby zginęły, a 18 zostało rannych w wyniku pożaru na północy Włoch. Wywołał go imigrant z Maroka. Podpalacz obrabował posterunek straży miejskiej, po czym podłożył ogień.

Do zdarzenia doszło w okolicach Modeny, w miejscowości Mirandola w regionie Emilia-Romania w nocy z poniedziałku na wtorek. Młody mężczyzna pochodzący z Maroka włamał się na posterunek straży miejskiej. Ukradł części garderoby należące do funkcjonariuszy, m.in. kamizelkę kuloodporną oraz kilka telefonów komórkowych. Później podpalił meble.

Brak obrazka

Ogień przeniósł się na kamienicę sąsiadującą z płonącą placówką. W jednym z mieszkań doszło do eksplozji, w wyniku której zginęła 84-letnia kobieta oraz jej opiekuna pochodząca z Ukrainy. Rannych zostało kilku innych mieszkańców budynku, którzy zatruli się dymem. Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu.

Szef MSW oraz wicepremier Włoch Matteo Salvini zaapelował na Twitterze: “Zredukowanie do zera nielegalnej imigracji we Włoszech i w Europie to obowiązek moralny. Wszyscy do domu”.

W ten sposób odniósł się do swojego projektu zaostrzenia polityki migracyjnej, w ramach której zamknięte zostałyby porty dla statków ratujących migrantów na morzu.

“Aresztowany młody mężczyzna z północnej Afryki. Wszystko tylko nie otwieranie portów”. – dodał Salvini

źródło: /PAP/

REKLAMA

Komentarze