REKLAMA

Czaputowicz: „Polska przyjęła 2700 migrantów z Europy Zachodniej”. Winnicki żąda wyjaśnień [WIDEO]

Czaputowicz: „Polska przyjęła 2700 migrantów z Europy Zachodniej”. Winnicki żąda wyjaśnień [WIDEO]

Szef MSZ, Jacek Czaputowicz, udzielił ostatnio wywiadu dla Le Figaro. Powiedział w nim m.in., że „Polska przyjęła 2700 imigrantów z Europy Zachodniej”. Poseł Robert Winnicki żąda wyjaśnień w tej sprawie.

Szef MSZ pytany przez francuski dziennik o kwestie migracyjne podkreślił, że Polska przyjęła ponad milion Ukraińców oraz  „2700 migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią”. Jak wiadomo – Dotychczas rząd utrzymywał, że Polska nie przyjęła i nie przyjmie imigrantów. Prezes Ruchu Narodowego postanowił zainterweniować w tej sprawie w Sejmie.

REKLAMA

Czytaj więcej: Winnicki nie odpuszcza Glińskiemu, czyli 15 niewygodnych pytań ws. żydowskich muzeów

Słowa szefa MSZ dla Le Figaro świadczą o tym, że minister Czaputowicz mówi o przyjęciu imigrantów wbrew temu co podkreśla od wielu lat rząd. To wymaga wyjaśnienia – podkreślał poseł.

Robert Winnicki – wystąpienie z 11 kwietnia 2018 r.

Szef MSZ Czaputowicz dla Le Figaro: "Polska przyjęła 2700 imigrantów z Europy Zachodniej". Prezes Robert Winnicki żąda wyjaśnień!

Opublikowany przez Ruch Narodowy Środa, 11 kwietnia 2018

Uważam, że jest to bulwersujące i minister Czaputowicz powinien zostać jak najszybciej wezwany do Sejmu, aby złożyć wyjaśnienia w związku z tymi słowami – zażądał poseł Ruchu Narodowego.

W tym wywiadzie mamy do czynienia jeszcze z innymi sformułowaniami, m.in. takimi jak to, że Polska nie będzie zabiegać o wartości chrześcijańskie na forum Unii Europejskiej, są różne wstrząsające rzeczy w tym wywiadzie, one domagają się wyjaśnienia, bo są sprzeczne z tym co deklaruje rząd –  powiedział w Sejmie Robert Winnicki.

MediaNarodowe

 

REKLAMA

Komentarze