REKLAMA

Winnicki: Lepiej mieć za Odrą i Nysą Niemcy niż kalifat [WIDEO]

Winnicki: Lepiej mieć za Odrą i Nysą Niemcy niż kalifat [WIDEO]

– Obecność Alternatywy dla Niemiec w Bundestagu to dobra wiadomość dla Polski. Angela Merkel będzie mieć mniej czasu na pouczanie władz w Warszawie – przekonywał w Telewizji WPolsce.pl poseł Robert Winnicki. 

– Relacji w sensie współpracy politycznej między nami nie ma. Są co prawda najbardziej prawicową partią na niemieckiej scenie politycznej, ale są raczej „mozaikową” koalicją przypominającą listę, z której ja wszedłem do Sejmu, czyli Kukiz’15 niż stricte narodowe ugrupowanie takie jak Ruch Narodowy – mówił Winnicki. – Natomiast są tam różne postulaty, które uważamy za słuszne w sensie europejskim, cywilizacyjnym: sprzeciw wobec strefy euro, wobec rozszerzania prerogatyw Brukseli, przyjmowania imigrantów.

Brak obrazka

– Dzisiejsze Niemcy, podobnie jak większość państw Europy Zachodniej (jeśli nie wszystkie) są głęboko zlewaczałe. To państwo, w którym anarchiści rządzą na ulicach, w którym wyparcie się tożsamości narodowej jest problemem. Zagrożenie z ich strony jeszcze przez dekady będzie niewielkie. Ja myślę w kategoriach właśnie dekad, 40-50 lat. Jakie by te Niemcy nie były, to lepsze są Niemcy za Odrą i Nysą niż kalifat – tak Winnicki opisał swój stosunek do zachodniego sąsiada.


źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze