REKLAMA

Winnicki do PiS: „Wybraliście hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli”

Winnicki do PiS: „Wybraliście hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli”

W sprawie projektu ustawy #STOP447 w Sejmie głos zabierali różni politycy. Projektu broniła Konfederacja. Prezes Ruchu Narodowego wprost zaatakował PiS.

REKLAMA

Dzisiaj był ważny dzień dla wszystkich polskich patriotów. Robert Bąkiewicz w Sejmie przedstawiał projekt obywatelskiej ustawy #STOP447. Ustawę jednoznacznie poparli politycy Konfederacji, a więc sojuszu ideowej prawicy: narodowców, wolnościowców i tradycjonalistów. Robert Winnicki, jeden z głównych liderów Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego, w swojej wypowiedzi mocno zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw jednak odniósł się do kłamstw lewicy: „Marksistowska lewica nie ma prawa nikogo pouczać w Polsce”. Lewica oczywiście oskarżała o antysemityzm.

ZOBACZ TAKŻE: Bąkiewicz ostro o tym co się działo w Sejmie, o PiS-ie i lewicy! [WIDEO]

„Pytanie do rządu. Kogo się boicie? Kogo się boicie i czego się boicie? I odpowiedź jest bardzo prosta. Boicie się międzynarodowej nagonki środowisk żydowskich, boicie się tego ataku i wybieracie hańbę. Wybieracie hańbę tak jak w 2018 roku, kiedy kastrowaliście ustawę o IPN. Wybieracie hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli, a i tak trwa wojna w polityce historycznej. Myślicie że unikniecie tej wojny? Nie, nie unikniecie jej. Ani na gruncie historycznym, ani na gruncie majątkowym” – grzmiał z mównicy sejmowej Winnicki. Wprost mówił o lobby żydowskim. Według lidera narodowców PiS będzie chciał „utopić” projekt #STOP447 w komisji.

REKLAMA

Komentarze