REKLAMA

Wielki pożar składowiska amunicji w Rosji

Wielki pożar składowiska amunicji w Rosji

REKLAMA

W Rosji miał wielki pożar składowiska amunicji w rejonie aczyńskim położonym w Kraju Krasnojarskim na Syberii. Gorący żywioł zaznaczył swoje piętno na 8 osobach. Zostali oni poszkodowani i przewiezieni do szpitala. W promieniu 20 km ewakuowano 11 tysięcy mieszkańców.

Na jednym ze składów Centralnego Okręgu Wojskowego wybuchł pożar ze składzie z amunicją z prochem w wyniku, którego nastąpił wybuch. W składzie znajdowało się 25 tysięcy naboi.

Czytaj więcej: Pomnik Berlinga „obalony społecznie przez antykomunistów

Do walki z żywiołem skierowano dwa pociągi pożarnicze. Na miejsce udał się także rosyjski wiceminister obrony Dmitrij Bułgakow wraz z grupą specjalistów.

REKLAMA

Mer 100-tysięcznego Aczyńska Ilaj Achmietow poinformował swoich mieszkańców, że powinni przygotować się do ewakuacji, gdyż sytuacja na miejscu pożaru była rozwojowa i przesłanki nie wyglądały dobrze. Ewakuowano 11-tysięcy ludzi z miejscowości Kamionka, gdzie znajduje się skład.

Agencja TASS podała również informację, że w wyniku pożaru miała zginąć jedna osoba, która była wojskowym. Resort obrony zdementował jednak szybko te pogłoski informując, że 8 osób zostało poszkodowanych – w tym czterech wojskowych i jedno dziecko.

Onet

REKLAMA

Komentarze