REKLAMA

Ulicami Warszawy przeszedł wielki Marsz Suwerenności: „Stop dyktatowi Berlina i Brukseli” [WIDEO]

Ulicami Warszawy przeszedł wielki Marsz Suwerenności: „Stop dyktatowi Berlina i Brukseli” [WIDEO]

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł wielki Marsz Suwerenności. Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Warszawy pod hasłem „Stop dyktatowi Berlina i Brukseli”.

Wydarzenie zorganizowała Młodzież Wszechpolską, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Konfederacja. Na pochód zaproszono „wszystkich Polaków – narodowców, wolnościowców, patriotów, UE-sceptyków”.

Brak obrazka

Przypominamy, że wielki Marsz Suwerenności został zakazany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Narodowcy odwołali się jednak od decyzji sądu – sprawę wygrali i marsz odbył się legalnie 1 maja w Warszawie.

Maszerujący wyruszyli z Pl. Zamkowego w Warszawie, skąd przeszli Krakowskim Przedmieściem do ul. Świętokrzyskiej, a następnie do ulicy Jasnej pod Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. Tam zaplanowano pikietę.

Zobacz także: Wielki „Marsz Suwerenności” 1 maja w Warszawie [WIDEO]

Wielki Marsz Suwerenności zebrał głównych przedstawicieli Konfederacji. Wśród nich byli obecni: Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki, Marek Jakubiak, Janusz Korwin-Mikke oraz Kaja Godek. Politycy zabrali głos przed rozpoczęciem Marszu.

Robert Winnicki w trakcie pikiety odniósł się do kampanii przeciwko roszczeniom żydowskim i planowanego na 11 maja marszu w tej sprawie: „Nie będziemy płacić żydowskich roszczeń z mienia bezspadkowego. Jedna z koncepcji to zapłata lasami państwowymi!” – podkreślał Winnicki.

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze