REKLAMA

[WIDEO] Sumliński: Żydzi mordowali Polaków jak Ukraińcy na Wołyniu

[WIDEO] Sumliński: Żydzi mordowali Polaków jak Ukraińcy na Wołyniu

– Żydzi setkami mordowali Polaków. Robili to na zasadzie takiej jak Ukraińcy na Wołyniu – powiedział na antenie Mediów Narodowych red. Wojciech Sumliński.

REKLAMA

Redaktor Sumliński w programie Mediów Narodowych opowiadał o szokujących faktach z historii II wojny światowej. – Kiedy Sowieci nas zaatakowali, w okolicach Jedwabnego, na całej tej przestrzeni, okolice Łomży, Białystok itd. Żydzi setkami mordowali Polaków. Robili to na zasadzie takiej jak Ukraińcy na Wołyniu. To były napaści uzbrojonych grup żydowskich w 1939 roku – stwierdził. -Strzelali polskim żołnierzom w plecy. Nie jeden-dwóch, ale setki, tysiące Żydów. To były uzbrojone, przygotowane do takiej akcji grupy. Kiedy brali do niewoli to zachowywali się jak Ukraińcy – podkreślił. – To było obdzieranie ze skóry i solenie. Takie mamy relacje. Mamy relacje ludzi, którzy mówili, co potem działo się w okolicy Jedwabnego – relacjonował.

– Jedwabne stało się symbolem polskiego nazizmu – ocenił. – Żydzi tak to wypracowali, że cały świat sądzi, iż to Polacy wymordowali 1600 Żydów. Tak naprawdę zginęło 160, ale dodali sobie jedno zero. To nie Polacy zamordowali, ale Niemcy – podkreślił. – Nie chcą wyjaśnień ws. Jedwabnego, aby podtrzymywać swoje roszczenia względem Polski – powiedział.

Zobacz także: PILNE! Media Narodowe mogą przestać istnieć! Wesprzyj nas!

Wojciech Sumliński przytaczał relacje świadków ataków na Polaków podczas II wojny światowej. – Ci ludzie, ci świadkowie, te pamiętniki pokazują, że w czerwcu 1941 roku, kiedy przyszli Niemcy, kiedy napadli na swoich sojuszników Sowietów, to ludność polska odetchnęła z ulgą – powiedział. – Nie dlatego, że Niemcy byli dla Polaków mili. Niemcy tak samo mordowali. Jednak w porównaniu do tego, co robili Sowieci i Żydzi w okolicach Jedwabnego i generalnie całym regionie, to niemiecka okupacja była igraszką – zaznaczył. – To trochę tak jak mówił rotmistrz Pilecki, że w porównaniu do katowni ubeckich „Oświęcim był igraszką”, choć wiemy, że było to piekło na ziemi – zauważył.

REKLAMA

Komentarze