REKLAMA

Wicemarszałek Zgorzelski objęty kwarantanną – Sejm nie przerywa posiedzenia

Wicemarszałek Zgorzelski objęty kwarantanną – Sejm nie przerywa posiedzenia

Po tym jak u jednej z sekretarek Kancelarii Sejmu wykryto koronawirusa, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL został objęty kwarantanną. Dodatkowo przewodniczący ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zrobił test na obecność, lecz jego wynik był negatywny.

To pierwszy taki przypadek w Sejmie, gdzie u jednego z pracowników wykryto SARS-COV-2. W sobotę u jednej ze sekretarek zdiagnozowano COVID-19. Z tego powodu wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski reprezentujący Polskie Stronnictwo Ludowe został objety kwarantanną.

REKLAMA

„Mam ujemny wynik, ale zostałem objęty kwarantanną do czasu kolejnych badań” – powiedział dla Onetu wicemarszałek Zgorzelski.

Zobacz także: PO wymieni Kidawę? Budka: „Skoro nowe wybory, to nowa rekomendacja”

Ze względu na to, że jest również kolegą partyjnym Włodzimierza Kosiniaka-Kamysza, szefa ludowców tenże poddał się badaniu na obecność koronawirusa w swoim organizmie. Jednak i u niego nie wykryto śladu SARS-COV-2. Jednakże z obawy o stan zdrowia sztab kandydata ludowców na prezydenta odwołał zaplanowaną na wczoraj konferencję prasową.

W marcu doszło do przypadku, że na koronawirusa zachorował minister środowiska Michał Woś, który został już wyleczony. Drugim przypadkiem był natomiast poseł Edward Siarka z Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie także w pełni sił.

Pomimo tego dzisiaj odbywają się obrady Sejmu, gdzie dzięki zmianom w regulaminie część posłów przebywa na sali plenarnej, kolejna część w innych pomieszczeniach gmachu, a z kolej inni posłowie komunikują się z resztą posłów poprzez łącza internetowe prosto z domu.

onet

REKLAMA

Komentarze